Search
Close this search box.

Dzień Niepodległości – relacja

Święto Niepodległości obchodzone było w gminie również aktywnie – po raz jedenasty. Zawody Czerwonak Biega dla Niepodległej zgromadziły prawie 400 uczestniczek i uczestników, w tym ponad setkę dzieci i młodzieży. Dorośli tradycyjnie biegli na dystansach 5 i 10 km, a maszerowali 5 km. Trasa rozpoczynała się i kończyła w sąsiedztwie Orlika 2012, a prowadziła ulicami Czerwonaka i Kicina oraz ścieżkami leśnymi. Start poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu, który w tym roku zaintonował wspaniale Kiciński Chór Kameralny pod dyrekcją Antoniny Pedrycz.

Na pełnych pozytywnych emocji zawodników czekała na mecie ciepła zupa i świętomarciński rogal. Zakup rogali częściowo sfinansował partner wydarzenia – firma York z Bolechowa. Wydarzenie koordynowane przez zespól CRKF AKWEN, angażowało również druhów z OSP z Promnic i Czerwonaka, funkcjonariuszy ze Straży Gminnej i grupę niezawodnych jak zawsze wolontariuszy. W jego organizację włączyły się również firma Eko-Tom i Gminne Przedsiębiorstwo Wodociągowe dzięki którym, na tych i innych zawodach akwenowych, możliwa jest segregacja odpadów. 

Fundatorami nagród podczas tegorocznego Biegu i Marszu Niepodległości były firmy Balsamique, GoodFood, Mefiroil i Gmina Czerwonak. Wójt gminy Marcin Wojtkowiak objął zawody patronatem honorowym.

Najlepsi zawodnicy z gminy:

Na dystansie 5 km
Katarzyna Budziszewska z Bolechówka z czasem 22,53 min (I miejsce w kategorii open kobiet)
Marcin Walkowiak z Bolechówka z czasem 20,08 min (III miejsce w kategorii open)

Na dystansie 10 km
Aleksandra Dzierzkowska z Koziegłów z czasem 45:44 (I miejsce w kategorii open kobiet)
Filip Mańczak z Kicina z czasem 40:11 (V miejsce w kategorii open)

Na dystansie 5 km nordic walking
Katarzyna Dewicka z Koziegłów z czasem 36:26 (II miejsce w kategorii open kobiet)
Maciej Gudzio z Czerwonaka z czasem 33:32 (I miejsce w kategorii open)

Zdjęcia: Okiem Agi Agnieszka Mańczak, Tomasz Szwajkowskirejestracja uczestników chłopcy na podium

Pełna fotorelacja dostępna na naszym profilu FB.

Facebook
Platforma X
Email
Drukuj
Skip to content