Czerwonak w tym roku otworzy sezon na Wielkiej Pętli Wielkopolski

Z przyjemnością informujemy, że tegoroczne otwarcie sezonu na Wielkiej Pętli Wielkopolski odbędzie się na AKWEN Marinie w Czerwonaku.

W otwartym konkursie ofert na przeprowadzenie tego zadania, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, najwyżej oceniona została oferta Wielkopolskiej Grupy Sportów Wodnych KILWATER z naszej gminy, która na ten cel uzyskała grant w wysokości 20 000 zł.

Uroczyste otwarcie Wielkiej Pętli Wielkopolski nastąpi 11 maja tego roku na terenie AKWEN Mariny w Czerwonaku. Już teraz zapraszamy Państwa na to wydarzenie i związane z nim atrakcje zaplanowane przez organizatora – WGSW KILWATER i partnera – Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN w Czerwonaku.

O szczegółach wydarzenia informować będziemy Państwa na bieżąco na naszych stronach internetowych i portalach społecznościowych.

Wielka Pętla Wielkopolski to szlak żeglugi śródlądowej o długości 688 km, prowadzący z Kostrzyna nad Odrą Wartą do Santoka, następnie Notecią przez Czarnków i Nakło na przedmieścia Bydgoszczy, skąd Kanałem Górnonoteckim przez jezioro Gopło i Kanał Ślesiński do Konina. Następnie szlak prowadzi Wartą przez Poznań i Międzychód do Santoka, w którym Warta łączy się z Notecią. Część Wielkiej Pętli (z Kruszwicy do portu w Koninie-Morzysławiu) jest zwana Wodnymi Wrotami Wielkopolski. Na trasie WPW znajduje się 35 przystani w tym 7 określanych jako mariny. Jedną z nich jest AKWEN Marina w Czerwonaku.

 

 

             

Skip to content