CZERWONAK CROSS DUATHLON ZAKOŃCZYŁ DUO CYKL WIELKOPOLSKA 2022

Piękna pogoda towarzyszyła zmaganiom biegowo-rowerowym podczas Czerwonak Cross Duathlon w niedzielę 25 września. W okolicach AKWEN Tropicany w Owińskach rywalizowało ponad 150 zawodników w startach indywidualnych i sztafetowych.  Dystanse jakie mieli do pokonania to 5 km biegiem, 20 km na rowerze i ponownie biegiem kolejne 2,5 km. Maksymalny czas jaki uczestnicy mieli na ukończenie zawodów to 150 minut. Nikt nie przekroczył założonego limitu.

W wydarzeniu, po raz pierwszy w jego historii, wzięły udział również dzieci. Startowały w czterech kategoriach wiekowych przed zawodami głównymi. Najmłodszy uczestnik miał nieco ponad rok. Tutaj zwycięzcą był każdy i każda!

Zawody zostały dofinansowywane ze środków Powiatu Poznańskiego i Gminy Czerwonak. Sponsorem głównym był Mercedes Benz MB Motors. Wśród pozostałych partnerów znaleźli się: Wito Labels, Hipper.pl, York, Cisowianka, Carlsberg, Balsamique, X-pattern, I-Kar Centrum Chorób Serca i Układu Krążenia, Azyl Biegacza, WC Serwis, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Leśny Zakład Doświadczalny w Murowanej Goślinie i Stowarzyszenie Rozwoju Rekreacji i Ochrony Środowiska w Czerwonaku.

Czerwonacki duathlon był częścią DuoCyklu Wielkopolska 2022, w ramach którego w kwietniu odbyły się bliźniacze zawody w Skokach.

HERNIK TEAM: Katarzyna Cieślewicz-Galas (B)/ Dominik Galas (R) – 01:18:37

Tytuł Najlepszej Zawodniczki Gminy Czerwonak i Powiatu Poznańskiego zdobyła Maja Łowicka z Koziegłów (01:35:29), Najlepszym Zawodnikiem Gminy i Powiatu został Filip Mańczak z Kicina (01:13:08).