Czerwonak Biega dla Niepodległej – relacja

VIII Bieg i Marsz Niepodległości CZERWONAK BIEGA DLA NIEPODLEGŁEJ

Tym razem nie 11., a dzień wcześniej – 10 listopada Czerwonak biegł dla Niepodległej w ósmym Biegu i Marszu Niepodległości organizowanym przez CRKF AKWEN i Gminę Czerwonak. Przesunięcie daty wydarzenia budziło kontrowersje, ostatecznie okazało się strzałem w dziesiątkę. Zmiana umożliwiła naszym mieszkańcom wzięcie udziału w innych biegach niepodległościowych odbywających się w sąsiednich gminach, a także przybycie do Czerwonaka gościom z Poznania i okolic.

Frekwencja? Rekordowa! Pięciuset uczestników (w tym dwieście dzieci w wieku od 13 miesięcy (!) do 13 lat). Dodamy jeszcze, że listy startowe zostały zamknięte niemal w całości na trzy tygodnie przed datą imprezy. Uruchomiona została nawet dodatkowa pula miejsc.

Nowości było więcej. Obok biegu głównego na 5 i 10 km oraz marszu Nordic Walking,  zorganizowano bieg sztafet. W jednej z nich uczestniczył nasz wójt z małżonką. Po raz pierwszy zawodników prowadzili pomocnicy tzw. zające (pacemakerzy), z grupy biegowej Night Runners,  nadając tempo i pomagając uzyskać założony czas.  Swoje mistrzostwa rozegrała nasza gminna grupa biegowa – Czerwonak Biega. Zadbano również o kwestie ekologii – ciepły posiłek regeneracyjny dla wszystkich uczestników, dzieci i dorosłych, był podawany nie w plastikowych miskach, a w 100% biodegradowalnych naczyniach z trzciny cukrowej. Dodatkowo w pakietach startowych znalazły się składane kubki do wielokrotnego użytku.

Kto wygrał? Wszyscy, którzy stawili się na mecie! Piękne medale przygotowane przez Firmę Solaron – partnera wydarzenia – wręczono każdemu zawodnikowi. Dziękujemy pozostałym partnerom: Gminnemu Przedsiębiorstwu Wodociągowemu, Czerwonackim TBS-om, Stowarzyszeniu Czerwonak Biega, Drużynie Harcerskiej Chaos Koziegłowy, biegaczom z Night Runners, firmom XPattern, I-Kar, Radello Sport, Studiu BTI i Drukarni MJP.

Wyniki zawodów w poszczególnych kategoriach są opublikowane na stronie internetowej: http://www.maratonczykpomiarczasu.pl/wyniki

 

Autor zdjęć: Tomasz Szwajkowski

Skip to content