CZERWONAK BIEGA DLA NIEPODLEGŁEJ i nocny rajd rowerowy czyli listopad w AKWENIE

Jubileuszowe sportowe obchody Święta Niepodległości

10. edycja Biegu i Marszu dla Niepodległej

Prawie 400 zawodniczek i zawodników (w tym ponad setka dzieci) wzięło udział w dziesiątej, jubileuszowej edycji Biegu i Marszu Niepodległości. Tradycyjnie przed głównymi zawodami rywalizowały dzieci, w tym roku w pięciu kategoriach wiekowych. Zawody główne rozpoczęły się po odśpiewaniu hymnu narodowego dokładnie o godz. 11.11. Bieg, którego trasa w przeważającej części została wytyczona w lesie udostępnionym przez Nadleśnictwo Łopuchówko odbył się na dystansach 5 i 10 km, natomiast marsz nordic walking na dystansie 5 km. 

 

Na mecie na wszystkich czekały rozgrzewająca zupa, kawa, herbata i wyśmienite rogale świętomarcińskie upieczone specjalnie dla uczestników zawodów przez Cukiernię Jagódka z Poznania.

 

Bieg i Marsz Niepodległości to wydarzenie, które licznie przyciąga nie tylko sportowców, ale również wolontariuszy mocno angażujących się w pomoc organizacyjną. Dziękujemy im wszystkim łącznie z harcerzami ze Szczepu Harcerskiego „Wierzeje” z Koziegłów, strażakami z OSP Promnice, a także funkcjonariuszami Straży Gminnej. Partnerami zawodów były firmy: Mercedes Benz MB Motors, Balsamique, Azyl Biegacza oraz I-kar Centrum Chorób Serca i Układu Krążenia.

 

Imprezę dofinansowano ze środków Gminy Czerwonak i programu profilaktycznego Zachowaj Trzeźwy Umysł, a honorowy patronat nad nią objął wójt gminy Marcin Wojtkowiak.

 

Najlepszymi zawodniczkami i zawodnikami z gminy Czerwonak byli:

Na dystansie 5 km

Katarzyna Budziszewska z Bolechówka z czasem 22,35 min ( I miejsce w kategorii open kobiet)

Łukasz Walkowiak z Miękowa z czasem 18,33 min (II miejsce w kategorii open)

Na dystansie 10 km

Andżelika Krupińska z Koziegłów z czasem 48:04 (II miejsce w kategorii open kobiet)

Filip Mańczak z Kicina z czasem 39:08 (II miejsce w kategorii open)

Na dystansie 5 km nordic walking

Joanna Ciecierska z Koziegłów z czasem 37:25 (II miejsce w kategorii open kobiet)

Leszek Korzep z Czerwonaka z czasem 35:43 (III miejsce w kategorii open)

Zdjęcia: Okiem Agi Agnieszka Mańczak

 

ROWEROWA KOOPERACJA MIĘDZYGMINNA

II Czerwonacko-Skocki Nocny Rajd Rowerowy z pewnością zapisze się na długo w pamięci uczestników. Organizatorzy – CRKF AKWEN i Miasto i Gmina Skoki jak zawsze zadbali o wszystkie aspekty wydarzenia, na jedno rzecz jasna wpływu nie mieli – na pogodę. A ta zaskoczyła rowerzystów pokonujących około 20 kilometrowe trasy z Owińsk i Skoków mrozem i śniegiem. Część osób przestraszyła się zimowej aury, jednak ci, co dotarli na metę w Pawłowie Skockim nie żałowali – świeży śnieg, zwłaszcza na leśnych drogach wiodących przez Puszczę Zielonkę, tworzył wyjątkową atmosferę.

Rozgrzewające kawa, herbata i posiłek przy ognisku dopełniły reszty. Bilans? 60 zmarzniętych uczestników, ale zadowolonych i już wypatrujących kolejnego nocnego rajdu za rok. Tym razem z metą w Czerwonaku.

  

 

Zdjęcia  – Tomasz Szwajkowski

Skip to content