Czerwonacki budżet obywatelski – termin projektów do 13 maja

Mieszkańcy Gminy Czerwonak mają jeszcze tylko 14 dni na zgłoszenie projektu w ramach Czerwonackiego Budżetu Obywatelskiego. Budżet partycypacyjny to wyjątkowa okazja do angażowania społeczności lokalnej w decyzje dotyczące wydatków publicznych.

Do dyspozycji mieszkańców gminy Czerwonak przeznaczona została kwota 400 000 złotych. Projekty mogą być zgłaszane w dwóch kategoriach kwotowych. W pierwszej kategorii kwotowej gmina przeznacza 100 000 zł brutto na projekty inwestycyjne, przy czym koszt pojedynczego projektu może być mniejszy lub równy wartości 50 000 zł brutto. W drugiej kategorii kwotowej gmina przeznacza 300 000 zł brutto na projekty inwestycyjne, przy czym koszt pojedynczego projektu musi być większy niż 50 000 zł brutto i nie może przekroczyć wartości 150 000 zł brutto.

Termin zgłaszania projektów potrwa do 13 maja 2024 roku.
Do tej pory w ramach Budżetu Obywatelskiego zrealizowano takie propozycje mieszkańców jak m.in. siłownia zewnętrzna przy klubie Kogucik we wsi Potasze, montaż radarowych wyświetlaczy prędkości na terenie Gminy, zakup wrzutni książek do Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonaku filii w Koziegłowach, pumptrack w Promnicach, czyli tor do jazdy na rowerach, deskorolkach, hulajnogach i rolkach.

Jakie projekty można zgłosić?

Zaproponowane projekty muszą dotyczyć zadań inwestycyjnych twardych jak np.: remont, modernizacja, adaptacja, budowa nowego obiektu lub zakup wyposażenia. Projekty nie mogą być sprzeczne z planami i strategiami Gminy Czerwonak. Ważne jest również to, aby projekt był możliwy do zrealizowania w ciągu jednego roku budżetowego. Budżet Obywatelski jest cyklicznym, corocznym przedsięwzięciem, dlatego niedopuszczone zostają projekty wieloetapowe, których czas realizacji trwa ponad rok. Wszystkie, szczegółowe informacje są dostępne na stronie https://czerwonak.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski.

 

Strona Urzędu Gminy Czerwonak:
https://czerwonak.pl/

Oficjalna strona Budżetu Obywatelskiego
https://czerwonak.konsultacjejst.pl

 

Skip to content