Charytatywny turniej siatkarski na rzecz WOŚP

Przypomnijmy. W styczniu podczas gminnych licytacji na rzecz 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy CRKF AKWEN wystawiło mecz siatkówki z drużyną AKWENu, za skromną cenę wywoławczą – 100 zł. Licytacja przebiegała bardzo burzliwie, jej zwycięzca PSS Junior zaoferował ostatecznie 1500 zł. To był niespodziewany dla nas sukces. Ale finał, który jak się okazało nastąpił nieco później, przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Padła propozycja, by każda z biorących w licytacji drużyn, a było ich obok zwycięzcy jeszcze cztery, wpłaciła najwyższą proponowaną przez siebie stawkę. Dołożyli się pracownicy AKWENu (członkowie drużyny) i ostatecznie na konto WOŚP wpłynęło 5 456 zł. I to był bezdyskusyjnie gminny rekord!

Długo czekaliśmy, aby rozegrać turniej w czasie panującej pandemii. Wreszcie stało się to możliwe 12 czerwca. Stanęło w szranki sześć drużyn, każda zgodnie z regulaminem musiała mieć w swoim składzie przynajmniej jedną kobietę. Zasada turnieju była prosta – każdy gra z każdym, rozgrywamy dwa sety i liczymy punkty do 15. W finale spotykają się najlepsi z najlepszymi i walczą o miejsce pierwsze i drugie, i odpowiednio o kolejne miejsca pozostali.

Zaskakujący był wysoki poziom gry niektórych drużyn. A właściwie dwóch, które ostatecznie rozegrały mecz finałowy: drużyny Zielone Wzgórza Murowana Goślina i Volley Bulls.

Choć podstawowym celem turnieju była – oczywiście – zabawa, towarzyszyła mu prawdziwie  sportowa rywalizacja i emocje sięgały zenitu. Spędziliśmy w hali sportowej w Czerwonaku prawie siedem niezwykle intensywnych godzin. Zwycięscy – młodzi sportowcy z Murowanej Gośliny otrzymali puchar, który zgodnie z naszą intencją ma być pucharem przechodnim. Liczymy bowiem na to, że organizacja turnieju siatkówki z okazji finałów WOŚP stanie się gminną tradycją. Pozostałe drużyny otrzymały piłki do siatkówki podpisane przez drużynę AKWENu – pomysłodawcę i gospodarza wydarzenia.

A tak wyglądała ostateczna klasyfikacja:

  1. ZIELONE WZGÓRZA MUROWANA GOŚLINA
  2. VOLLEY BULLS
  3. PSS JUNIOR KOZIEGŁOWY
  4. CRKF AKEWN
  5. UKS GO BASKET KICIN
  6. LEPSZA GMINA CZERWONAK I PRZYJACIELE

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Skip to content