Charytatywne bieganie, nordic walking i Triathlon, czyli sierpień w AKWENie

Kładka Run 2023. Charytatywnie dla Fundacji „Pora na Nas”

 

20 pięcioosobowych drużyn wzięło udział w zorganizowanej przez AKWEN charytatywnej sztafecie 8 sierpnia.

Wśród nich reprezentujący gminę zespół „Czerwonak Łączy” i nasza drużyna „100% AKWENości”.

Trasa: około 500 m, z przystani Owińska kładką pieszo-rowerową na drugi brzeg Warty i z powrotem. Po drodze, bagatela, należało pokonać ponad sto stopni, „wspinając się” na 25 metrową wieżę widokową.

 

Najlepsi – „Biegiem w Las” Jumbo Visma, przebiegli dystans osiągając imponujący wynik 14:41,37

 

Na podium uplasowali się również:

– PIA Poznań Volkswagen Krańcowa Poznań 16:47,24

– Obornicki Klub Lekkoatletyczny 16:52,36

– Czarne Konie 18:09,64

   

 

Furorę zrobiła kobieca drużyna w różowych spódniczkach „Krejzi babki”

Ale bodaj najwięcej sympatii wzbudziła ekipa „Aktywni Razem” – biegaczki może nie najszybsze, ale z pewnością z największym dystansem do siebie i wielkim poczuciem humoru!

Zebraliśmy 4 tys. złotych, które zostały przeznaczone na Fundację „Pora na nas”. Fundacja zbiera środki na stworzenie w Kicinie „Ogrodu marzeń” – miejsca rozwoju sensorycznego i odpoczynku dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną.

Ty również możesz pomóc:

Fundacja PORA NA NAS
Numer KRS 0000975242
NIP 7773390426
Konto 27109017370000000150701642

Partnerzy wydarzenia: Maratończyk Pomiar Czasu, Fotografia Tomasz Szwajkowski, Prowadzenie imprez Filip Majewicz, Trofeo Trofea Sportowe, Wito Labels, Gminne Przedsiębiorstwo Wodociągowe Gmina Czerwonak, Bemi Catering, Zakład Poligraficzny Tomasz Kędziora

Po zdrowie z Powiatem Poznańskim

W czasie wakacji dwukrotnie spotkaliśmy się maszerując „po zdrowie” z kijami: 13 lipca i 17 sierpnia. Oba marsze odbyły się na trasach w bliskim sąsiedztwie Warty. Drugi przeszedł do historii, bo po raz pierwszy od czasu inauguracji wydarzenia przekroczyliśmy rzekę i tym samym granicę gminy. Tereny za kładką w Owińskach również warto eksplorować. Partnerem Marszu Po Zdrowie jest Powiat Poznański.

Główna prowadząca – Dagmara Kościelniak z AKTYWNI RAZEM

 

Triathlon dorosłych i dzieciaków – 19 sierpnia

9 edycja Tritahlonu Czerwonak 2023 zgromadziła ponad 190 dorosłych zawodniczek i zawodników startujących indywidualnie lub w sztafetach i blisko 70 dzieci!

 

Ekstremalnie trudne warunki – upał ponad 30 stopni C – towarzyszyły nam 19 sierpnia podczas tegorocznych zmagań triathlonowych. Nie przeszkodziło to jednak w osiąganiu imponujących wyników.

 

W kategorii open klasyfikacja medalowa wyglądała następująco:

 

Miejsca pierwsze: Katarzyna Stroińska (1:32:05) i Piotr Klupczyński (1:19:40)

Miejsca drugie: Agnieszka Załuska-Lipa (1:39:06) i Łukasz Walkowiak (1:21:40)

Miejsca trzecie: Monika Antkowiak (1:41:56) i Karol Wiącek (1:25:04)

Najlepszy wynik w zmaganiach sztafetowych uzyskany został przez MKB Team (Marcin Wawrzyniak, Bartosz Napierała, Jakub Napierała) – 1:21:36.

Najlepszą zawodniczką i zawodnikiem z gminy Czerwonak zostali odpowiednio: Aleksandra Dzierzkowska (1:46:32) i Łukasz Walkowiak ((1:21:40), potwierdzając wysoka formę z ubiegłego roku.

Po raz kolejny rozegrane zostały Mistrzostwa Kibiców Lecha Poznań organizowane wspólnie z Wiarą Lecha.

 

W zawodach dziecięcych startowały roczniki od 2008 do 2022.

 

Lista podziękowań przy okazji tak dużych zawodów zawsze jest długa. Bez zaangażowania wspierających nas osób i podmiotów organizacja Triathlonu nie byłaby możliwa (grafika z logotypami). Szczególnie dziękujemy wolontariuszom, straży gminnej i druhom z OSP Promnice, którzy spędzili z nami ponad 10 gorących godzin dbając o sprawny przebieg zawodów.

 

 

Motywem przewodnim tegorocznego triathlonu był 17 południk. Pojawił się na medalach i koszulkach zawodników jako element identyfikujący i wyróżniający nasze zawody od innych tego typu. 17 południk długości geograficznej wschodniej przechodzi przez naszą gminę przecinając m.in. Czerwonackie Mazury. Zawodnicy przekraczali jego linię w czasie rywalizacji aż czterokrotnie.

 

Od tego najsłynniejszego w Greenwich oddalony jest o 1168 km. Na jego linii oprócz naszej gminy leżą również m.in. Rogoźno, Słupsk i Wrocław. Przebiega przez 18 państw: Norwegię, Szwecję, Polskę, Czechy, Słowację, Austrię, Węgry, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Włochy, Libię, Czad, Republikę Środkowoafrykańską, Kongo, Demokratyczną Republikę Konga, Angolę, uwaga: Namibię (!) oraz Republikę Południowej Afryki.

 

Bez stosownych narzędzi jego lokalizacja w terenie była raczej niemożliwa. Aż do dnia triathlonu, kiedy oficjalnie odsłoniliśmy dolomitowy głaz wyznaczający do szczególne miejsce.

 

W oznaczenie 17 południka zaangażowani byli m.in. Stowarzyszenie Rozwoju Rekreacji i Ochrony Środowiska w Czerwonaku, Piotr Karpiński z Zakład kamieniarskiego ALTBUD, a także Imperium Kamienia, które ufundowało głaz.

 

Podczas spacerów po Czerwonackich Mazurach koniecznie odwiedźcie to miejsce.

Skip to content