AKWENowy Dzień Rodziny – relacja

AKWEN dla dzieci

Obchody Dnia Dziecka rozpoczęły się w tym roku w AKWENie od rodzinnego rajdu rowerowego przez Puszczę Zielonkę, który odbył się 30 maja. Dodatkowo pretekstem jego organizacji był Światowy Dzień Roweru obchodzony 3 czerwca. W wydarzeniu wzięło udział sto osób w tym ponad połowę stanowiły dzieci. Rajd rozpoczął się w okolicach kąpieliska na Tropicanie. Jego uczestnicy pokonali trasę około 15 km do samego serca puszczy – wsi Zielonka. Tam na polanie przy arboretum czekał na nich posiłek regeneracyjny i niespodzianki. Każdy mógł wybrać spośród upominków ufundowanych przez naszych partnerów dowolną rzecz: kask rowerowy, bidon, skarpetki, ręcznik, zestaw do naprawy rowerów i wiele innych. A partnerami rajdu byli: Gmina Czerwonak i Powiat Poznański.

 

Bolechowo na Sportowo, czyli AKTYWNE DZIECIAKI, vol.1

1 czerwca natomiast, podczas kolejnej edycji Bolechowa na Sportowo, przygotowaliśmy zawody biegowe dla najmłodszych. Startowały jako pierwsze na dystansie 50 metrów dwu i trzylatki. Starsze dzieci rywalizowały ze sobą mocno, choć naczelną zasadą przy tego typu wydarzeniach jest to, że wygrywa każdy. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale, skarpetki 100% AKWENości, a dzięki zaangażowaniu naszego partnera – piekarni Natura z Koziegłów dodatkowo jeszcze  mini drożdżówki. Te czekały również na mecie na starszych zawodników, którzy konsekwentnie pracują na swoje wyniki liczone do Grand Prix Czerwonak 2021. I tutaj ciekawostka: córka jednej z biegaczek – stałych uczestniczek bolechowskich spotkań,  pięciolatka biorąca udział w zawodach dla dzieci, następnego dnia, obudziła mamę o godz. 7.00 z uporem wyciągając ją z łóżka na trening, bo i ona chce wziąć udział w grand prix. Jak widać, bieganie jest zaraźliwe i obyśmy tylko takie wirusy rozsiewali.

 

Baba Jaga patrzy, król i linka

W kolejnym tygodniu (11 czerwca) zaprosiliśmy mieszkańców Koziegłów na gry i zabawy z lat 70. i 90. Przyznamy szczerze, że planując to wydarzenie towarzyszyła nam obawa, czy pomysł okaże się trafiony. Mógł to być albo hit, albo totalna klapa. Baliśmy się, że dzieci w ogóle nie połkną haczyka, bo hasła typu: gra w klasy, kapsle, czy  „Raz dwa trzy, Baba Jaga patrzy”, mogły im zupełnie nic nie mówić. Obawy okazały się płonne, sukces frekwencyjny oczywisty, a zaangażowanie dzieci, młodzieży (i dorosłych!) w proponowane zabawy – zaskakująco duże. Dziękujemy przy tej okazji Czerwonackiemu TBS za ufundowanie skakanek i linek, które dzieci mogły zabrać ze sobą do domów.

 

W Bolechowie-Osiedlu najpiękniejszy plac zabaw w gminie

Tego samego dnia, gdy Koziegłowy podróżowały w czasie do lat 70. i 90. w Bolechowie-Osiedlu odbyła się długo oczekiwana uroczystość. Otwarty został, po kilku miesiącach przestoju spowodowanego remontem i rozbudową, bodaj najpiękniejszy plac zabaw w naszej gminie. Na jego urodę składają się nie tylko nowe elementy wyposażenia (nowe urządzenia siłowni zewnętrznej, piramida linowa ze zjeżdżalnią rurową, przejście linowe, piaskownica, mini zjeżdżalnia, bujak sprężynowy, karuzela, zestaw trzech huśtawek wahadłowych, trampolina,

walec, altanka wraz z ławkami i stołem), ale przede wszystkim wspaniała okolica. Plac jest umiejscowiony w lesie na terenie dzierżawionym od Nadleśnictwa Łopuchówko. Przy tej okazji  serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu za długoletnią współpracę, o czym nie omieszkała wspomnieć sołtyska pani Beata Gryska w czasie swojego wystąpienia. Sołectwo Bolechowo-Osiedla przygotowało dla najmłodszych lody na patykach, ciastka, napoje i muzykę, która towarzyszyła zabawom na placu do wieczora.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Skip to content