AKWEN Marina to piękny teren zielony i port rzeczny, w Czerwonaku, na 234 km Warty, na trasie wodnego szlaku turystycznego „Wielkiej Pętli Wielkopolski”.marina_logo_200x200

Terenem od 2006 roku zarządza Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN w Czerwonaku. Zajmuje powierzchnię ok. 4,5 ha i umożliwia wypoczynek w formie aktywnej, rekreacyjnej i kulturalnej.

Przystań przystosowana jest na cumowanie kilkunastu jednostek przy drewnianych pomostach pływających. Slip ułatwia wodowanie łodzi. Ze słupków dystrybucyjnych można pobrać energię elektryczną i wodę. Basen portowy jest oświetlony i chroniony 24 h przez pracowników obsługi i agencję ochrony. Sezon trwa od kwietnia do października.

Na terenie można zorganizować ognisko lub wynająć domek grillowy na spotkanie w gronie znajomych. Amatorzy sportów na piasku mogą skorzystać z boiska do siatkówki plażowej o wymiarach 26m x 12m lub zagrać w badmintona.

Rozległy teren sprzyja organizowaniu imprez plenerowych i kulturalnych. Odbywają się tu festyny, pikniki i koncerty oraz różnego rodzaju zawody.

Na terenie znajduje się parking na około 50 samochodów osobowych.

Marina z sezonie pozostaje otwarta dla wszystkich chętnych. Jest to świetne miejsce na przystanek na trasie wycieczkowej czy też rowerowej.

Akwen Marina Czerwonak

Zabierz dziecko na spacer i zagraj na świeżym powietrzu.

Na AKWEN Marinie istnieje możliwość wypożyczenia gier planszowych, badmintona czy gry zręcznościowej.

Zachęcamy do skorzystania z takiej formy relaksu.

Polecamy – dobra metoda na oderwanie oczu od telewizora czy komputera.

Skip to content