ABC – Akademia Bilardowa CZERWONAK w hali sportowej w Czerwonaku

 Wczoraj nastąpiło oficjalne otwarcie Akademii Bilardowej CZERWONAK.

Mieści się ona w sali ćwiczeń nr 2 w hali sportowej w Czerwonaku, powstała dzięki staraniom i zaangażowaniu Wójta Jacka Sommerfelda oraz inicjatywie radnego Wojciecha Skrzekuta i miłośnika bilarda Bogumiła Kościelniaka.

 

Rozbiciem bil, Wójt Jacek Sommerfeld zainaugurował działalność Akademii.

W klubie bilardowym znalazło się miejsce na jeden z czterech w powiecie poznańskim pełnowymiarowy, turniejowy 12 ft (przekątna) stół do snookera i pełnowymiarowy, turniejowy 9 ft (przekątna) stół do pool bilarda.

 

 

 

 

 

 

Prowadzeniem Akademii zajmuje się Bogumił Kościelniak, mieszkaniec Gminy Czerwonak, prezes Sportowego Klubu Bilardowego Hades Poznań, trener i sędzia bilardowy, członek zarządu Polskiego Związku Bilardowego.

Z Gminy Czerwonak pochodzą Mistrzowie Polski w bilardzie: Jakub Merda – Mistrz Polski Juniorów i Jakub Ciosmak – Drużynowy Mistrz Polski UKS.

Tym bardziej cieszy fakt, że miłośnicy tego sportu będą mieli swoje miejsce do ćwiczeń w naszej gminie.

Akademia stawia na szkolenia dzieci w wieku 7-13 lat (najlepszy wiek do kształcenia mistrzów tego sportu), oraz zajęcia dla seniorów. Szkolić się jednak można w każdym wieku i wszyscy są mile widziani.

Z założenia Akademia będzie ona czynna codziennie, 7 dni w tygodniu od 16:00 do 22:00.

Kontakt i zapisy – Małgorzata Kościelniak tel. 506 022 780.

Wielkie podziękowania należą się pracownikom technicznym AKWENu za gruntowny remont pomieszczenia, w którym jeszcze do niedawna był magazyn sprzętu sportowego.

Dzięki nowo wybudowanemu magazynowi w podcieniach hali, mogliśmy zwolnić dotychczasowe pomieszczenie magazynowe dla sali ćwiczeń nr 2 o powierzchni prawie 60 m2, w której działać będzie Akademia Bilardowa CZERWONAK.

Dodatkowo nasi pracownicy wykonali bezpieczne dojście do nowej sali ćwiczeń, oraz progi zwalniające dla samochodów chroniące osoby wchodzące i wychodzące z sali.