Akwen laureatem konkursu „Idol” – Sportowy Czerwonak bez barier

W roku 2016 Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej Akwen w Czerwonaku przystąpiło do realizacji projektu „Sportowy Czerwonak bez barier”. Projekt ten był przygotowany przez mieszkańców Gminy Czerwonak, jako wniosek do budżetu obywatelskiego w roku 2015. Podczas głosowania wśród wszystkich mieszkańców zamieszkujących Naszą Gminę – projekt uzyskał wystarczającą liczbę głosów, a jego realizację zlecono CRKF Akwen. Przy pomocy Fundacji „Szansa dla niewidomych” przygotowano projekt na podstawie którego dostosowano 4 obiekty gminne (Pływalnię w Koziegłowach, Halę Sportową w Czerwonaku, Kompleks Orlik w Czerwonaku oraz korty tenisowe w Bolechowie) do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących.

fot: Karolina Kasprzak („Filantrop Naszych Czasów”)

Nasz realizacja została zgłoszona do konkursu na regionalnego „Idola”. Ostatecznie możemy być dumni, gdyż po rozstrzygnięciu regionalnego etapu konkursu, którego celem jest nagradzanie osób, firm i instytucji zasłużonych w dziedzinie nowoczesnej rehabilitacji słabowidzących i niewidomych. To promocja zaangażowania społecznego, pozytywnych przykładów działania oraz postaw, które sprzyjają emancypacji środowiska. 
    

Nagrody ufundowane przez PFRON wręczała zwycięzcom Anna Skupień, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału PFRON. W kategorii instytucja przyjazna niewidomym i słabowidzącym pierwsze miejsce otrzymało Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej „Akwen” w Czerwonaku, drugie – Koło Polskiego Związku Niewidomych w Lesznie, trzecie – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnowie Podgórnym. W kategorii urząd pierwsze miejsce otrzymał Urząd Miasta Leszna, drugie – Urząd Gminy Budzyń, trzeciego miejsca nie przyznano. W kategorii edukacja pierwsze miejsce zajął Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, drugiego i trzeciego miejsca nie przyznano.

Więcej informacji: https://www.pfron.org.pl/