Aqua Aerobic

Każdy z nas zastanawia się czasami, gdzie się zapisać na zajęcia i którą formę fitness wybrać? Jeżeli lubisz środowisko wodne oraz ćwiczenia przy muzyce to ta forma jest idealna dla Ciebie. Woda jako środek terapeutyczny była stosowana od stuleci. Początki hydroterapii można odnaleźć w czasach cesarstwa rzymskiego. Współczesną hydroterapię możemy podzielić na bierną (natryski, kąpiele, łaźnie) i czynną (forma ćwiczeń prowadzonych indywidualnie lub w grupach pod okiem instruktora).

Aqua Fitness spośród wszystkich dostępnych form powoduje najmniejsze obciążenie dla organizmu przy stosunkowo dużej liczbie spalanych kalorii. Aqua Fitness to ćwiczenia w wodzie w postaci prostej choreografii przypominających aerobik. Angażowane są tu wszystkie grupy mięśniowe a ćwiczenia natomiast są bardzo bezpieczne i efektywne. Opór wody sprawia iż 1 minuta ćwiczeń w wodzie jest równa 5 minutom zwykłych ćwiczeń na lądzie. aqua-areobik-2

Korzyściami płynącymi z zajęć jest odciążenie stawów i kręgosłupa, obniżenie tonusu mięśniowego, opóźnienie czasu występowania zmęczenia z uwagi na zmniejszenie ciężaru ciała i impaktu, zwiększenie ruchomości i zakresu ruchów w stawach, zwiększenie elastyczności mięśni, ścięgien, więzadeł, zwiększenie siły mięśni, wytrzymałości organizmu, poprawa koordynacji ruchowej i równowagi. 

Zajęcia działają przeciwbólowo ze względu na zmniejszenie wrażliwości zakończeń nerwowych, likwidują napięcie i stres. Dzięki ćwiczeniom wysmuklisz sylwetkę i zmobilizujesz się do kontroli wagi i pielęgnacji ciała.

Zajęcia Aqua Fitness na Pływalni w Koziegłowach są prowadzone w systemie tygodniowym: czyli dany rodzaj ćwiczeń jest powtarzany na wszystkich zajęciach w danym tygodniu. Zajęcia w cyklach tygodniowych różnią się od siebie w zależności od muzyki, intensywności i wykorzystywanego podczas ćwiczeń sprzętu.

Każdy cykl tygodniowy zajęć jest nastawiony na inną grupę mięśniową – w takim systemie, w przeciągu całego miesiąca przećwiczymy całe nasze ciało.

Terminy zajęć Aqua Aerobic

Wtorek i Czwartek 

19:30

Terminy zajęć Aqua Zumba

Wtorek i czwartek

20:30

Aqua Zumba

Aqua Zumba® to zainspirowane Zumbą Fitness zajęcia łączące tańce latynoskie i aqua fitness. To wykonywane w wodzie proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów, a przede wszystkim duża dawka dobrej zabawy i motywującej muzyki Latino! Z Aqua zumba® zdecydowanie ujędrnisz swoje ciało oraz wyrzeźbisz sylwetkę, a co najważniejsze zrobisz to przy minimalnym wysiłku! aqua-areobik-3

Dzięki ciśnieniu hydrostatycznemu środowiska wodnego, które zapewni Ci masaż limfatyczny, rozluźnisz mięśnie i pozbędziesz się cellulitu raz na zawsze! Aqua Zumba jest także doskonałym pomysłem na pochmurne dni, taniec w wodzie zapewni Ci wspaniałe samopoczucie, poprawi nastrój, a przy tym nie obciąży Twoich stawów! Ćwiczenia zapewnią Ci relaks i zarażą entuzjazmem, a dobre samopoczucie zostanie z Tobą na długo po zajęciach.

Zajęcia mają charakter wytrzymałościowy – na poziomie aerobowym – ukierunkowany na:

  • spalanie tkanki tłuszczowej
  • poprawę wydolności fizycznej
  • kształtowanie koordynacji ruchowej
  • poprawę samopoczucia

aqua-zumba-2

Zajęcia trwają 45 minut, odbywają się na pływalni AKWEN w Koziegłowach, na basenie do nauki pływania o głębokości od 1m do 1,4m i są adresowane dla wszystkich: początkujących i zaawansowanych niezależnie od umiejętności pływackich.

Warto zabrać ze sobą wodę do picia, mile widziane obuwie do wody z podeszwą antypoślizgową.

 

Więcej informacji pod nr telefonu: 61 415 16 82

Zapraszamy na zajęcia!