Mistrzostwa Gminy Czerwonak w kolarstwie górskim MTB – relacja

DRUGIE MISTRZOSTWA GMINY CZERWONAK W MTB – KOSOX CROSS BIKE DZIEWICZA GÓRA, PRZESZŁY DO HISTORII !!! 

Emocje po sobotnich zawodach powoli opadają, czas więc na krótkie podsumowanie i opis II Mistrzostw Gminy Czerwonak w kolarstwie górskim MTB.
Organizatorem zawodów byłi wspólnie Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN w Czerwonaku oraz firma KOSOX z gminy Czerwonak, natomiast partnerami zawodów byli Gmina Czerwonak i Nadleśnictwo Łopuchówko, OEL”Łysy Młyn” w Biedrusku, Ośrodek Dziewicza Góra.
Zawody przyciągnęły dużą ilość kolarzy górskich, ogółem zapisanych na zawody było 241 zawodników. W kategoriach najmłodszych wystartowało 30 dzieci, pozostali ścigali się w głównych wyścigach w kategorii sportowej i mistrzowskiej.
Daje Nam to miano największej imprezy sportowej w Gminie Czerwonak pod względem uczestników.
Dzięki uprzejmości naszego partnera Nadleśnictwa Łopuchówko, miasteczko rowerowe z biurem zawodów usytuowane było w pobliżu ośrodka Dziewicza Góra. Była to świetna decyzja, miasteczko pięknie wkomponowało się w otulinę puszczy Zielonki.
W miasteczku rowerowym usytuowane było biuro zawodów, brama startowa (start/meta), stoiska firm wspierających zawody: serwis i sklep rowerowy MrozBike gdzie można było skorzystać z serwisu roweru oraz obejrzeć lub zakupić nowe modele rowerów FOCUS i CERVELO, stoisko z odżywkami i suplementami dla sportowców TWOJA FORMA 24 z Koziegłów oraz stoiska z żywnością dla każdego uczestnika gdzie można było ugasić pragnienie dzięki firmie AQUA SERWIS oraz posilić się owocami i daniem obiadowo-regeneracyjnym po zawodach.
Zawodnicy mieli do wyboru dwie kategorie: Dystans Sportowy o długości 30 km i przewyższeniach 550 m oraz Dystans Mistrzowski o długości 60 km i przewyższeniach 1100 m !!!
Dużą wagę w trakcie przygotowań poświęciliśmy trasie zawodów, kilkaset godzin spędzonych w terenie (czyt. lesie przełożone na mapę, dało bardzo ciekawy efekt końcowy. Tutaj też ukłon w stronę Nadleśnictwa .
Jak wiadomo Wielkopolska nie należy do górzystego regionu naszego kraju, dlatego wytyczenie trasy o takich przewyższeniach dało wiele satysfakcji startującym zawodnikom, jak i Nam jako organizatorom…
Cieszą bardzo pozytywne opinie zawodników biorących udział w zawodach, którzy na każdym kroku dawali lub dają tego dowód poprzez gratulacje i ciepłe słowa w trakcie rozmów, sms-ów, wiadomości czy poprzez wpisy dotyczące sobotnich zawodów.
Każdy z uczestników wraz z numerem startowym odbierał pakiet startowy. W skład pakietu wchodziły: okolicznościowy kubek porcelanowy, brelok z logiem zawodów, dwa napoje izotoniczne od firmy O’SHEE oraz butelka wody od firmy AQUA SERWIS.

Pierwsi na starcie stawili się najmłodsi, którzy rywalizowali na dystansie ok. 3,5 km…
Dzieci podzielone były na kilka kategorii wiekowych: dziewczyny: 2006-2008, 2009-2009-2010 oraz chłopcy: 2004-2006, 2007-2008, 2009-2010 oraz 2011-2013.
Rywalizacja na trasie dla najmłodszych była niesamowita i sprawiła wiele radości dzieciom jak i dopingującym rodzicom. Opiekę na trasie nad najmłodszymi zawodnikami przejęli zawodnicy gminnego zespołu Kosox Bike Team.
Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: wśród dziewczyn – Anastazja Malik i Aleksandra Rydlewska, wśród chłopców: Jędrzej Radomski, Jeremi Wereda, Liwiusz Kaczmarczyk i Jan Szmaja.

Następnie na starcie ustawili się zawodnicy dystansu mistrzowskiego, wśród faworytów można było znaleźć takie nazwiska jak: Kasprzak, Rydlewski, Małkowski, Surowiec, Prymowicz, Beczek czy Siekierski…
Zdecydowanym zwycięzcą został Maciej Kasprzak, mieszkaniec Koziegłów reprezentujący zespół Kosox Bike Team, który pokonał wymagającą trasę w czasie 2g.31m.3sek. i wyprzedził kolejnego zawodnika o ponad 9 minut ! Rywalizację o drugie miejsce wygrał Mateusz Beczek, który okazał się minimalnie lepszy od Michała Siekierskiego.
Na tym dystansie nie zdecydowała się wystartować żadna z zawodniczek.

Na dystansie sportowym rywalizacja o czołowe miejsca była bardzo zacięta. Zwyciężył ubiegłoroczny triumfator Szymon Matuszak przed Markiem Ostrowskim, który w roku ubiegłym także zajął drugie miejsce, ale na dystansie mistrzowskim. Walka o trzecie miejsce trwała do samego końca, a różnica między trzecim zawodnikiem, a siódmym, wyniosła tylko półtorej minuty …
Rywalizacja kobiet na tym dystansie zakończyła się triumfem Karoliny Kornackiej-Cyranik z Murowanej Gośliny (Consdata SuperSportowy Team), która wyprzedziła dwie mieszkanki naszej gminy: Iwonę Kanię i Weronikę Zielińską, obie Kosox Bike Team.

Bardzo ciekawie zapowiadała się także rywalizacja o mistrzostwo gminy Czerwonak!
Zawodnicy nie zawiedli i potwierdzili że kolarstwo MTB stoi na wysokim poziomie w naszej gminie.

Na dystansie mistrzowskim Mistrzem Gminy Czerwonak został wspomniany wcześniej Maciej Kasprzak z Koziegłów (KOSOX BIKE Team). Walka o vice-mistrzostwo była bardzo wyrównana, ostatecznie minimalnie lepszy okazał się Przemysław Rydlewski z Koziegłów (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Który nieznacznie wyprzedził Filip Mańczak z Kicina, reprezentującego zespół Czerwonak Biega

Na dystansie sportowym wśród kobiet Mistrzem Gminy Czerwonak została Iwona Kania z Kicina (Kosox Bike Team), która o 37 sekund wyprzedziła Weronikę Zielińską z Koziegłów (Kosox Bike Team). Na trzecim miejscu podium stanęła Jadwiga Kudzia (Koziegłowy), która startowała w barwach zespołu Nikośbike.
Niesamowicie zacięta rywalizacja o Mistrzostwo Gminy Czerwonak odbyła się na dystansie sportowym.
Zwyciężył Maciej Krzewina z Kicina, który o niespełna 9 sekund wyprzedził Sebastiana Kaczmarczyka z Owińsk! Na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Kaczmarczyk (Owińska). Wszyscy zawodnicy reprezentują klub Kosox Bike Team.

WYNIKI OPEN

Dystans Sportowy – klasyfikacja OPEN kobiety
1. Karolina Kornacka-Cyranik (Consdata Supersportowy Team)
2. Iwona Kania (Kosox Bike Team)
3. Weronika Zielińska (Kosox Bike Team)

Dystans Sportowy – klasyfikacja Mistrzostwa Gminy Czerwonak kobiety
1. Iwona Kania (Kosox Bike Team)
2. Weronika Zielińska (Kosox Bike Team)
3. Jadwiga Kudzia (Nikośbike)
4. Izabela Jabłońska
5. Monika Grajek-Kaczmarek (Czerwonak Biega)

Dystans Sportowy – klasyfikacja OPEN mężczyźni
1. Szymon Matuszak (Rybczyński Bikes Remmers Team)
2. Marek Ostrowski (Borant Team)
3. Dominik Galas (Poznań Team)

Dystans Sportowy – klasyfikacja Mistrzostwa Gminy Czerwonak mężczyźni
1. Maciej Krzewina (Kosox Bike Team)
2. Sebastian Kaczmarczyk (Kosox Bike Team)
3. Tomasz Kaczmarczyk (Kosox Bike Team)
4. Mateusz Kosmowski (Kosox Bike Team)
5. Grzegorz Duda (Nikośbike)

Dystans Mistrzowski – klasyfikacja OPEN mężczyźni
1. Maciej Kasprzak (Kosox Bike Team)
2. Mateusz Beczek (Consdata Supersportowy Team)
3. Michał Siekierski (Kibolski KS)

Dystans Mistrzowski – klasyfikacja Mistrzostwa Gminy Czerwonak mężczyźni
1. Maciej Kasprzak (Kosox Bike Team)
2. Przemysław Rydlewski (Euro Bike Kaczmarek Electric Team)
3. Filip Mańczak (Czerwonak Biega)
4. Łukasz Namysł (Nikośbike)
5. Bernard Bocian (Borant Team)

WYNIKI W KATEGORIACH WIEKOWYCH

Dystans Sportowy- kobiety

Kategoria K1
1. Weronika Zielińska (Kosox Bike Team)
2. Klaudia Ludzkowska (SR Katorżnik Murowana Goślina)
3. Maria Molik (Koziegłowy)

Kategoria K2
1. Zuzanna Kownacka (Dobre Sklepy Motorowe)
2. Paula Merda (Kicin)

Kategoria K3
1. Karolina Kornacka-Cyranik (Consdata Supersportowy Team)
2. Iwona Kania (Kosox Bike Team)
3. Agata Kurkiewicz (Poznań)

Kategoria K4
1. Karolina Stefaniak (Jakś Bud Biedrusko)
2. Monika Grajek-Kaczmarek (Czerwonak Biega)
3. Katarzyna Pietek (Bolechowo)

Dystans Sportowy – mężczyźni

Kategoria M1
1. Wojciech Nawrocki (Ceradz Kościelny)
2. Jakub Błaszczyk (Czapury)
3. Marcin Bystry (M40Plus)

Kategoria M2
1. Dominik Nowik (Połczyn -Zdrój)
2. Mateusz Kosmowski (Kosox Bike Team)
3. Łukasz Grygier (Komorniki MTB Team)

Kategoria M3
1. Szymon Matuszak (Rybczyński Bikes Remmers Team)
2. Karol Tomaszewski (Kosox Bike Team)
3. Krzysztof Dzioch

Kategoria M3+
1. Dominik Galas (Poznań)
2. Piotr Kuliberda (Kosox Bike Team)
3. Dawid Kompiel (Bike’owe Wyprawy)

Kategoria M4
1. Sebastian Kaczmarczyk (Kosox Bike Team)
2. Adam Małecki (KS Zryw Radziejów)
3. Szymon Pers (Pyra Team)

Kategoria M4+
1. Marek Ostrowski (Borant Team)
2. Artur Schaefer (Borant Team)
3. Jacek Bratkowski (MrozBike Team)

Kategoria M5
1. Michał Małecki (KS Zryw Radziejów)
2. Zbigniew Smorąg (Lewa Wolna)
3. Kazimierz Ratajczak (ANP Team Dolsk)

Kategoria M6
1. Zbigniew Zaporowski (Swarzędz)
2. Leszek Korzep (Czerwonak)
3. Marek Wieszczeczyński (Czerwonak)

Dystans Mistrzowski – mężczyźni

Kategoria M1
1. Mateusz Beczek (Consdata Supersportowy Team)
2. Artur Małkowski (Euro Bike Kaczmarek)
3. Krzysztof Kotowicz (Consdata Supersportowy Team)

Kategoria M2
1. Michał Siekierski (Kibolski KS)
2. Błażej Surowiec (Euro Bike Kaczmarek Electric Team)
3. Jacek Bienert (Consdata Super Sportowy Team)

Kategoria M3
1. Maciej Kasprzak (Kosox Bike Team)
2. Przemysław Rydlewski (Euro Bike Kaczmarek Electric Team)
3. Filip Mańczak (Czerwonak Biega)

Kategoria M4
1. Mariusz Jaworski (Chyby)
2. Andrzej Ludzkowski (Kosox Bike Team)
3. Artur Baturo (FTI Racing Team)

Na koniec jeszcze raz WIELKIE GRATULACJE dla wszystkich uczestników naszych zawodów!
Jeszcze raz WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla wszystkich osób i firm, które wsparły nasze zawody!
DO ZOBACZENIA ZA ROK!