Informacja dot. hałasu przy Centrum Kultury i Rekreacji

Szanowni Państwo

W związku z awarią agregatu wody lodowej na dachu Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach powodująca hałas, stanowiący oczywistą dużą uciążliwość dla okolicznych mieszkańców informujemy, że w dniu 13.12.2016 roku odbyło sie kolejne spotkanie zespołu w skład którego weszli przedstawiciele: wykonawcy, dostawcy urządzenia, nadzoru budowlanego, projektanta, inwestora oraz Urzędu Gminy Czerwonak.

Wynikiem spotkania są następujące ustalenia:

  1. Jako najbardziej prawdopodobną przyczynę hałasu uznano awarię pompy obiegowej związanej z agregatem wody lodowej.
  2. W dniu 21.12.2016 zostaną przez producenta i wykonawcę wykonane pomiary przepływu wody, prądu i straty ciśnienia, żeby ustalić rzeczywisty punkt pracy pompy obiegowej stanowiący o potwierdzeniu lub nie zakładanej przyczyny hałasu.
  3. Po dokonaniu wszystkich pomiarów sporządzone zostaną dalsze wskazania podejmowanych czynności.
  4. Jeżeli domniemanie o przyczynie hałasu zostanie potwierdzone wynikami pomiarów, wymiana pompy, jak deklarują dostawca i wykonawca, nastąpi jeszcze w styczniu tak szybko, jak to jest możliwe. Data wymiany związana jest z terminami dostaw tego typu urządzeń.

Jednocześnie wprowadzone zostały doraźne rozwiązania zmniejszające uciążliwość dla mieszkańców

  1. Dzięki zastosowaniu sterownika czasowego agregat wody lodowej będzie WYŁĄCZONY CODZIENNIE W GODZINACH OD 21:00 DO 6:00.
  2. Niezależnie od tego AGREGAT BĘDZIE WYŁĄCZONY OD 24.12.2016. OD GODZINY 12:00 DO 26.12.2016 DO GODZINY 12:00.

Bardzo przepraszamy wszystkich mieszkańców za hałas spowodowany awarią urządzenia.

Jednocześnie informujemy, iż od samego początku pojawienia się problemu, robimy wszystko co jest możliwe, aby jak najszybciej zdiagnozować jego przyczynę i ją usunąć.

Z wyrazami szacunku

Radosław Jaśkowiak
Dyrektor CRKF AKWEN