Relacja z Zimowego Turnieju Siatkówki

W miniony weekend na hali sportowej AKWEN w Czerwonaku odbył się Zimowy Turniej Siatkówki.

Do udziału w turnieju zgłosiło się 8 drużyn. Turniej rozpoczął się około godziny 8.30 losowaniem grup. W grupie A znalazły się zespoły Osiedla Leśnego, Bolechówka, Sępów z Czerwonaka oraz WKS z Poznania. Do grupy B natomiast rozlosowano zespoły IX LO, Wataha, Trans Greenex oraz Mordor.

Rywalizacja rozpoczęła się około godziny 9. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów do 21 punktów, a  w przypadku remisu następował tie – break do 15 punktów.

Rywalizacja w grupach nie przyniosła niespodzianek. Zespoły teoretycznie mocniejsze wygrywały swoje spotkania i zgodnie awansowały do meczów półfinałowych. Zespoły z miejsc trzecich w grupach walczyły w meczu o 5 miejsce, a te które zajęły 4 miejsca w grupach walczyły w meczu o 7 miejsce. Zasłużone zwycięstwa w tych spotkaniach odniosły Mordor (5 miejsce) oraz IX LO (7 miejsce).

Mecze półfinałowe były bardziej zacięte i w każdym z nich do wyłonienia zwycięzcy konieczny był tie – break. W pierwszym półfinale lepsi od Osiedla Leśnego okazali się zawodnicy Trans Greenenxu i to oni awansowali do finału w którym zmierzyli się WKS-em, który nie bez problemów w swoim półfinale pokonał Watahę.

Po krótkiej chwili wytchnienia równolegle na dwóch boiskach rozpoczęły się mecz o 3 miejsce oraz finał. Drużyna Osiedla Leśnego podrażniona półfinałową porażką szybko rozprawiła się z Watahą i mogła świętować 3 miejsce.

Finał nie był już tak jednostronny i konieczne było rozegranie kolejnego dziś tie – breaka. Więcej sił i lepszą koncentrację w tym spotkaniu utrzymała drużyna WKS, która ostatecznie mogła cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Mateusza Stróżyka (Osiedle Leśne).

Gratulacje dla najlepszych, którzy otrzymali puchary, medale oraz drobne nagrody rzeczowe, a dla wszystkich podziękowania za rywalizację w duchu fair – play oraz stworzenie niezapomnianej siatkarskiej atmosfery. 

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami turnieju: