Noc kościołów w kolędowym nastroju

Związek Międzygminny ,,Puszcza Zielonka” zaprasza na trzecią w tym roku odsłonę NOCY KOŚCIOŁÓW na Szlaku Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka. Tym razem będą to muzyczne spotkania w kolędowym nastroju w gminach Kiszkowo oraz Murowana Goślina.

W świąteczny klimat wprowadzą nas artyści, którzy wystąpią w niedzielę 18 grudnia 2016r. w dwóch kościołach:

  • o godz. 16.00 – koncert Chóru z parafii M.B. Różańcowej z Zielińca pod dyr. Doroty Czerwińskiej – Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Dąbrówce Kościelnej
  • o godz. 18.00 – koncert Kwartet Smyczkowy ANOVA & Basia Włodarska – Fabisiak – Kościół św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie

Na pierwszym tego wieczoru koncercie wystąpi Chór z Parafii Matki Bożej  Różańcowej z Zielińca pod Dyrekcją Doroty Czerwińskiej. To chór amatorski, mieszany, który istnieje od 2013 roku. W swoim repertuarze ma utwory muzyki religijnej od dawnej po współczesną oraz utwory świeckie. Artyści śpiewają podczas mszy św. w miejscowej parafii, gościnnie w innych parafiach i koncertują. Podkreślają, że szczególnie lubią śpiewać kolędy i pastorałki zarówno polskie, jak i pochodzące z różnych stron świata. Wszędzie przyjmowani są bardzo życzliwie. Publiczność podkreśla ich autentyczność i spontaniczność, twierdząc, że ,,śpiewają duszą”.

Drugi koncert to występ Kwartetu Smyczkowego Anova i Basi Włodarskiej – Fabisiak.
Będzie to koncert polskich i zagranicznych kolęd ciekawie zaaranżowanych na instrumenty smyczkowe i głos, przez Macieja Afanasjewa. W ich kolędowaniu słychać wpływy muzyki m. in. klasycznej i jazzowej. Jest w niej miejsce na tradycyjne melodie, piękne harmonie i elementy improwizowane. Kwartet Smyczkowy ANOVA to czworo artystów młodego pokolenia, absolwentów Akademii Muzycznej w Poznaniu. Na stałe związani są z poznańskim środowiskiem muzycznym. Zespół, choć gra głównie muzykę klasyczną, odważnie łamie schematy sięgając po ciekawe elementy z pogranicza różnych nurtów muzycznych.   

Wstęp na obydwa koncerty jest bezpłatny.

W trakcie wieczoru pół godziny przed i po każdym z koncertów, możliwe będzie zwiedzanie świątyń.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.turystyka.puszcza-zielonka.pl

Noc Kościołów - 18.12.2016