Relacja z V Biegu Niepodległości

11 listopada ponad 260 osób (dzieci, młodzieży i dorosłych) na sportowo uczciło 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, biorąc udział w V Biegu Niepodległości zorganizowanym w naszej gminie przez Wójta Gminy Czerwonak oraz Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej „AKWEN” w Czerwonaku. Oprócz biegów dziecięcych i młodzieżowych do wyboru były dwa dłuższe dystanse (dla osób powyżej 16 r.ż.): na 5 km i 10 km w Biegu Głównym. Przełajowa trasa została wyznaczona w okolicach kompleksu Orlik 2012, na granicy Czerwonaka, Kicina i Koziegłów.
Tego dnia towarzyszyła nam dobra pogoda, radosne nastroje, dużo uśmiechu i wszechobecne barwy narodowe – kolory biały i czerwony. Atmosfera 11 listopada była wyjątkowa.

Wszyscy, którzy ukończyli swoje biegi otrzymali okazałe medale. Najmłodsi – pamiątkowe koszulki, a najlepsi na 5 i 10 km– statuetki i upominki ufundowane przez Urząd Gminy Czerwonak. Na mecie na wszystkich czekała gorąca herbata i harcerski żurek z kuchni polowej. Udział był bezpłatny.

W biegach dziecięcych i młodzieżowych zwyciężyli wszyscy. Nie było klasyfikacji, ani przegranych.