Relacja ze spływu kajakowego – 24.09.2016

Spływ kajakowy w minioną sobotę odbył się zgodnie z planem.
Tym razem spływ zorganizowany został przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznejw Czerwonaku i Policją Wodną z Poznania.

O godz. 10.00 oficjalnie rozpoczęliśmy imprezę od słodkiego poczęstunku. Sponsorem słodyczy była Piekarnia-Cukiernia „LICZBAŃSCY” z Poznania. Następnie wypłynęliśmy z Mariny w Czerwonaku w stronę Przystani kajakowej „Binduga” w Mściszewie. Dystans to 15 km wodnych. Dodatkowe zabezpieczenie na wodzie udzielił nam patrol Policji Wodnej Z Poznania, który cały czas czuwał nad bezpieczeństwem. Po dotarciu na metę spływu, uczestnicy zostali przewiezieni na Marinę w Czerwonaku, gdzie przy ognisku pieczone były kiełbaski i chleb.

Policjanci z Policji Wodnej w Poznaniu przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa. Zaprezentowali także łódź patrolową. Najmłodsi mieli okazję wejść na pokład i zapoznać się z wyposażeniem jednostki. Na zakończenie Funkcjonariusze obdarowali wszystkich gadżetami.
Wszyscy opuszczali Marinę z uśmiechem na ustach – co dla nas jest największą satysfakcją po zorganizowaniu każdej imprezy. Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu tej imprezy:

  • GOPS w Czerwonaku
  • Policji Wodnej w Poznaniu
  • Piekarni-Cukierni „Liczbańscy” z Poznania