Zapraszamy na zajęcia ABT, Zdrowy Kręgosłup, Stretching i Fitball

Od 6 września w hali sportowej Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN w Czerwonaku odbywać się będą zajęcia:

  • ABT (brzuch, uda, pośladki),
  • ZDROWY KRĘGOSŁUP,
  • STRETCHING,
  • FIT BALL.

Zajęcia ABT będą odbywać się we wtorki o godz. 20.00 (duża sala)

Zajęcia ZDROWY KRĘGOSŁUP odbywać się będą we wtorki o godz. 19.00 (salka fitness) Zajęcia ze STRETCHINGU odbywac się będą w piątki o godz. 19.00 (salka fitness)

Zajęcia FIT BALL odbywac się będą w piątki o godz. 18.00 (salka fitness)   Czas trwania zajęć: 50minut/ jednostka zajęciowa

Prowadząca: Dagmara Więckowska – wykwalifikowana instruktorka fitness.

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA, OBOWIĄZUJĄ WCZEŚNIEJSZE ZAPISY!

Nadmieniamy, że jeśli dana osoba zapisująca się na określone zajęcia ( ,,Zdrowy Kręgosłup”, ABT lub Stretching) nie pojawiła się na nich przez 3 kolejne tygodnie i nie skontaktowała się z organizatorem, zostaje automatycznie wykreślona z listy uczestników zajęć.

ABT (ang. abdominal, buttocks, thighs – brzuch, pośladki, uda) to trening wzmacniająco-kształtujący wykonywany do rytmicznej muzyki. Zaczyna się 10–15-minutową rozgrzewką, po której wykonuje się zestawy ćwiczeń, obejmujące głównie dolne partie ciała (brzuch, pośladki i uda). Regularne ćwiczenia zapewniają szczupłą sylwetkę i przyspieszają spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej, są też bezpieczne dla stawów i kręgosłupa.

ZDROWY KRĘGOSŁUP – zajęcia profilaktyczne i terapeutyczne w zakresie bólu pleców i skrzywień kręgosłupa. Zajęcia obejmują ćwiczenia rozluźniające, mobilizujące, wzmacniające, równoważne i rozciągające poszczególne grupy mięśniowe. Wykorzystywane w treningu ćwiczenia wzmacniają także głębokie partie mięśniowe.

STRETCHING – zajęcia, podczas których rozciąga się całe ciało, rozluźnia i uelastycznia wszystkie mięśnie, a także zwiększa ruchomość stawów. Ćwiczenia redukują spięcia i sztywność w stawach oraz efekty codziennego stresu. To także doskonały relaks dla ciała i umysłu.

PILATES – system ćwiczeń fizycznych wymyślony na początku XX wieku przez Niemca Josefa Pilatesa, którego celem miało być rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. Według założeń Pilatesa, metoda ta przyczyniać się ma do: wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących.

FIT BALL – zajęcia na dużych piłkach, które sprzyjają wzmocnieniu wielu grup mięśniowych, zwiększeniu stabilizacji ciała, poprawie koordynacji, równowagi oraz doskonaleniu czucia głębokiego (propriocepcji). Zajęcia przeznaczone dla wszystkich, również dla osób zaczynających swoją przygodę z fitness.

Koszt zajęć:  jednorazowo: 15zł  karnet 4 wejścia (ważny 5 tygodni): 40zł  karnet na 8 wejść (ważny 10 tygodni): 72zł

Zajęcia fitness w Akwen w Czerwonaku