XVII Otwarte mistrzostwa na ergometrze wioślarskim za nami

W miniony weekend na hali sportowej Akwen w Czerwonaku odbyły się XVII otwarte mistrzostwa na ergometrze wioślarskim. Była to inauguracja cyklu zawodów organizowanych przez Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich.

– W przypadku tych zawodów liczy się nie tylko sportowa rywalizacja – powiedział Marek Kurek, wiceprezes Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. – Staramy się przybliżyć naszą dyscyplinę sportu jak największej liczbie odbiorców, a przede wszystkim dzieciom oraz młodzieży. W tej grupie szukamy potencjalnych kandydatów do uprawiania wioślarstwa. Liczymy, że młodzi ludzie po spróbowaniu swoich sił na ergometrze, następnie rozpoczną regularny trening.

Do rywalizacji w hali Akwen w Czerwonaku zgłosiło się ponad 170 zawodniczek i zawodników z klubów nie tylko poznańskich, ale również całego regionu. Na starcie zabrakło grupy seniorów, którzy przygotowują się do sezonu na zagranicznych zgrupowaniach. Nie było też juniorów, którzy przebywali na konsultacji kadry w Wałczu. Jak podkreślają obserwatorzy poziom sportowej rywalizacji, szczególnie wśród juniorów młodszych, był wysoki.

– W położonej na granicy Poznania gminie Czerwonak jest bardzo przychylny klimat dla sportu. Wójt Jacek Sommerfeld, były piłkarz, przychylnym okiem patrzy wszelkie inicjatywy z dziedziny kultury fizycznej. Na miejscu jest dobry obiekt do organizacji imprez, m.in. zawodów na ergometrze wioślarskim – zakończył Marek Kurek.

plakat czysty