Turniej Mikołajkowy o Puchar Wójta

W miniony weekend, tj. 5 i 6 grudnia 2015 roku na hali sportowej w Czerwonaku gościliśmy najmłodszych adeptów piłki nożnej zamieszkujących Naszą Gminę.

Turnieje Mikołajkowe miały za zadanie zintegrować dzieci i rodziców na co dzień reprezentujących dwa stowarzyszenia działające na terenie Gminy i organizujące szkolenie w piłce nożnej, dlatego organizator zdecydował, że drużyny zamiast grać pod swoim szyldem wystąpią pod nazwami czołowych drużyn europejskich. Oczywiście o podziale zadecydowało losowanie, podczas którego kapitanowie poszczególnych zespołów wylosowali drużynę z która będą utożsamiać się do końca rozgrywek.

W sobotę 5 grudnia 2015 roku około godziny 9.00 na parkiecie pojawili się zawodnicy urodzeni w roku 2007. Na starcie zameldowało się 5 drużyn, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu 10 spotkań najlepszy okazał się zespół FC Barcelona i to zawodnik tego zespołu – Kacper Pauch –  został uznany najbardziej wartościowym graczem. Nagrodę indywidualną dla najlepszego bramkarza otrzymał Franciszek Wąsikiewicz – Juventus Turyn.

Tego samego dnia około godziny 13.00 rozgrywki rozpoczęli zawodnicy z rocznika 2008. Do rywalizacji zgłosiły się 4 zespoły, które rozegrały po 3 spotkania. Tym razem zwycięzcą została drużyna Chelsea Londyn, jednak nagroda dla najlepszego zawodnika znów trafiła w ręce reprezentanta FC Barcelona – Filipa Borowiaka. Obok zawodnika Barcelony wyrózniony został również Filip Tomiak (Paris St. Germain), który został najlepszym bramkarzem.

W niedzielę do rywalizacji zaproszono dzieci, które dopiero zaczynają swoja przygodę z piłką nożną, a dla niektórych był to pierwszy turniej w jakim wzięli udział. Na starcie stanęło 7 drużyn. System rozgrywek nie uległ zmianie, jednak samo pole gry wyglądało trochę inaczej. Najmłodsi grali w drużynach czterososbowych, na dwóch boiskach ustawionych w poprzek hali. Zrezygnowano również z pozycji nominalnego bramkarza. Po zaciętej rywalizacji na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy PSG. Przyznano również nagrodę dla najlepszego zawodnika, którą otrzymał Filip Borowski – Manchester United. Bardzo entuzjastycznie odebrano wyróżnienie najmłodszego zawodnika turnieju z którego najbardziej cieszył się Tadziu Górny – FC Barcelona.

Nie każdy mógł stanąć na najwyższym stopniu podium, jednak każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkowy medal oraz mikołajkową przekąskę. Wszystkie drużyny otrzymały puchar za zajęte miejsce, a dodatkowo podczas ceremonii wręczania nagród każdorazowo na hali pojawiał się Mikołaj, który umilał dzieciakom czas i rozdawał różne słodkości.
Nagrody wręczali – Pani Ewa Jedlikowska (zastępca Wójta) – rocznik 2007, Pan Jacek Sommerfeld (Wójt Gminy Czerwonak) – rocznik 2008, Pan Radosław Jaśkowiak (Dyrektor CRKF Akwen) – rocznik 2009 i młodsi.

CRKF Akwen dziękuje wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację i postawę fair – play, wszystkim kibicom za doping i jednocześnie zaprasza do uczestnictwa we wszystkich imprezach organizowanych na terenie Gminy Czerwonak.

Pliki do pobrania: