Wyniki – Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta – zakończenie lata

Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn, jednak w sobotni poranek na terenie kompleksu Orlik zameldowało się ostatecznie 5, a spowodowane to było problemami zdrowotnymi jednej ze zgłoszonych par.
System rozgrywek przewidywał, że drużyny zostaną podzielone na grupy, jednak Organizator wspólnie z uczestnikami podjął decyzję, że 5 par utworzy jedną grupę i rozegrają po 4 spotkania systemem „każdy z każdym”.
Bardzo miło było gościć w turnieju parę mieszaną, która w każdym secie była premiowana 5 punktami „z urzędu”. I w jednym z meczów po części właśnie dzięki handicapowi udało się zwyciężyć nie tylko w jednym secie, ale również w tie – breaku. Ten sukces dał Marcinowi Starzyńskiemu i Justynie Nieborak 4 miesjce w turnieju, a na piąte zepchnął Jakuba Różański i Wojciecha Sółkowskiego.
Stali uczestnicy turniejów organizowanych przez CRKF Akwen Patryk Cabański i Piotr Jakubowski tym razem stanęli na najniższym stopniu podium, a o zwycięstwo w turnieju walczyli bracia Przemysław i Maciej Wawrzynkowie z Marcinem Panfilem i Piotrem Buchwaldem. Pierwszy set na swoją korzyść rozstrzygnęli Przemek i Maciej, a w drugim podrażnieni porażką Marcin i Piotr nie dali przeciwnikom większych szans. O zwycięstwie w turnieju zadecydować miał ostatni set rozergany tego dnia. Do stanu 10:10 walka toczyła się punkt za punkt, jednak w końcówce doświadczenie wzięło górę i Marcin razem z Piotrem podobnie, jak w turnieju organizowanym podzcas Dni Gminy Czerwonak pozostali niepokonani, co przełożyło się na końcowy sukces i kolejny Puchar za I miejsce.

Dla najlepszych par Organizator przygotował puchary i medale oraz drobne nagrody rzeczowe. Na ceremonii zakończenia turnieju pojawił się  Wójt Gminy Czerwonak Jacek Sommerfeld, który podziękował wszystkim za udział w turnieju, a najlepszym wręczył nagrody.

CRKF Akwen dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w turnieju i stworzenie sympatycznej atmosfery w czasie trwania rozgrywek i jednocześnie zaprasza na kolejne turnieje siatkarskie. Najbliższy odbędzie się 7 listopada na terenie hali sportowej w Czerwonaku.

Pliki do pobrania: